Aktuality
Pozvání na Noc kostelů ve Štěkni PDF Tisk Email

alt

 
Hnutí Pro život ČR PDF Tisk Email

Květen 2023: Za obrácení gynekologů a jejich zdravotních sester.
Červen 2023: Za obrácení propagátorů tzv. náhradního mateřství.

Chvála Kristu, bratři a sestry!

Jedna žena po dlouhé době otěhotněla. Celá rozechvělá šla ke svému gynekologovi. Ten ale její nadšení nesdílel a suše se jí ptal, zda „si to skutečně chce nechat“. Vše dovršila zdravotní sestra, když při vyplňování těhotenského průkazu spiklenecky mrkla a tlumeným hlasem řekla: „Kdybyste si to ještě rozmyslela, zařídíme to.“ Nejen, že si to dotyčná nerozmyslela, ale ještě k tomu změnila lékaře.

V detektivkách bývá někdy padouchem ten, do koho bychom to vůbec neřekli, třebas vážený, angažovaný, milý spoluobčan. V našem příběhu – boji proti vraždění počatých dětí – jsou mnohdy padouchy vážení a obdivovaní zdravotníci, vědci, lékárníci, zákonodárci... Jak vlastně děsivé – celý život mohu spokojeně žít, dělat i něco dobrého, za co jsem obdivován a chválen, a k tomu se holt podílet na něčem, „co se musí“, nebo „je to rozumné“, nebo „to není tak strašné“, nebo „jinak to nešlo“… a pak rovnýma nohama do pekla.

Jistě, každý z nás jsme potenciálním padouchem, proto je tak třeba stálé bdělosti a úsilí o pokoru a pokání. To nás ale nevyvazuje z povinnosti bojovat proti různým formám padoušství okolo nás. V květnu se proto modlíme za obrácení gynekologů a jejich zdravotních sester, vždyť drtivá většina z nich potraty schvaluje, doporučuje, nebo je i provádí.

O měsíc později budeme pamatovat na obrácení těch, kteří v naší zemi propagují tzv. náhradní mateřství. Nemůžete donosit vlastní dítě? Necháte se uměle oplodnit a takto vzniklé embryo vám donosí „náhradní matka“. Po porodu vám vaše dítě odevzdá. Protože ale podle našeho práva je matkou žena, která dítě porodí, musí proběhnout proces zřeknutí se a osvojení jako v jiných případech adopce. Ve většině případů je náhradní mateřství za finanční odměnu. Dítě je předmětem uspokojení našich přání a výnosným byznysem. A co žena, která se k tomuto propůjčí? Možná bude sama sebe přesvědčovat, že udělala dvojí dobrou věc – vydělala si a přitom někomu pomohla. Tohle utěšování ale nejpozději tváří tvář Pánu života a smrti vezme za své. Pak jsou tu ale další, kteří snad nesou vinu ještě větší – padouchové v rouše lékařů, podnikatelů, politiků, kteří náhradní mateřství propagují, zajišťují a z něj profitují.

Ježíši tichý, srdce pokorného, přetvoř naše srdce podle Srdce svého!

Jiří Korda, kněz Kristův
tel.: 725 797 561

 
Připravované rekolekce Cesta víry, naděje a lásky PDF Tisk Email


alt

 
Srdečné pozvání na benefiční koncert pro Ukrajinu PDF Tisk Email

alt

alt

alt

alt

 
Koncert bývalých žáků ZUŠ Strakonice PDF Tisk Email


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 2 z 6